Правила пошуку інформації в Інтернеті
Сучасні діти більшу частину часу проводять в соціальних мережах. Інтернет для них став невід'ємною частиною життя. Саме він дає можливість отримати нові знання, розважитися і просто поспілкуватися з друзями та знайомими. Однак при цьому не можна не враховувати і той факт, що інтернет може бути небезпечним. Наприклад, спам, шкідливі посилання, які можуть занести вірус в комп'ютер, а також хакери, які намагаються отримати персональну інформацію про людей - все це чекає дитини в мережі.
Може бути, тоді не дозволяти дитині користуватися інтернетом до тих пір, поки він не подорослішає? Всі ми знаємо, що це не допоможе, оскільки заборонений плід так і буде вабити дитини порушити правила, встановлені батьками. Фахівці рекомендують просто провести бесіду з дитиною про те, як правильно користуватися інтернетом, і які правила слід дотримуватися при спілкуванні в соціальних мережах.
Правила поведінки дітей в соціальних мережах:
1. Перші кроки в інтернеті разом з батьками.
Ідеальний варіант, якщо дитина дізнається, що таке соціальні мережі, від вас. Допоможіть дитині створити свійпрофіль і розкажіть, як функціонує дана мережа. Якщо дитина вже зробив профіль самостійно, попросіть його, щоб він показав свою сторінку. Обов'язково додайте його до себе в друзі, щоб іноді контролювати його записи на стіні.
2. Важливість пароля.
Дитина повинна розуміти, що пароль до сторінки - важлива складова. Головне щоб він був надійним. Покажіть малюкові, як складати складні паролі, що складаються не тільки з цифр дати його народження і літер його імені. Поясніть, що складний пароль дозволить вберегти його сторінку від віртуальних шахраїв. Крім цього не варто розголошувати його, навіть своїм друзям. Пароль повинні знати тільки сам дитина і його батьки.
3. Налаштування конфіденційності.
Проконтролюйте або ж встановіть самостійно визначені параметри конфіденційності для сторінки дитини. Важливо, щоб весь опублікований матеріал могли бачити лише друзі вашого малюка.
4. Необхідність виходу з облікового запису.
Дитина повинна пам'ятати, що після завершення спілкування в соціальній мережі необхідно обов'язково виходити із свого облікового запису, особливо якщо він заходив в інтернет з чужого комп'ютера. В іншому випадку хтось інший може скористатися його сторінкою.
5. Профіль - відображення людини.
Все, що дитина публікує на своїй сторінці, відображає її особистість, тому перед тим, як щось написати на своїй стіні, він повинен добре подумати, чи варто це робити чи ні.
6. «Ні» особистої інформації!
Навчи малюка не писати на своїй сторінці свій номер телефону, адресу, а також іншу важливу інформацію, оскільки існують люди, які можуть скористатися їй в особистих цілях.
7. Спілкування тільки зі знайомими людьми.
Кожен батько вчить своїх дітей ні в якому разі не розмовляти з незнайомцями на вулиці. Це ж правило діє і в соціальних мережах. Поясніть дитині, що він не повинен відповідати незнайомим людям, додавати їх в друзі, натискати на посилання в повідомленнях від них, так як це може бути вірус або ж інформація еротичного змісту.
Якщо дитина отримав таке повідомлення, він повинен звернутися до одного з батьків, які самі вирішать, що робити в цій ситуації.
8. Довіряй, але перевіряй.
Інтернет є такою ж частиною життя, як і школа, спілкування з однолітками. Фахівці не рекомендують батькам повністю контролювати віртуальну життя дитини. Достатньо іноді перевіряти, чим займається дитина в інтернеті і чи він правилами, про які ви йому розповіли.
А для повної безпеки необхідно встановити програми, допомагають батькам у контролі дитини. Ці програми дають можливість дізнатися, на які сайти заходить дитина, що він шукає на них і так далі. Також можна встановити утиліти, які заблокують заборонені сайти, і будуть посилати сигнал, якщо дитина спробує їх відкрити. Все це суттєво спростить життя батьків і убезпечить віртуальне проведення часу дитини.
http://vagitnist-tyzhden.pp.ua/4066-ditina-socaln-merezh.html
За даними Вікіпедії інтернет-залежність — психічний розлад, нав'язливе бажання вийти в Інтернет і хвороблива нездатність вчасно відключитися від нього. Це явище може спричинити стан, у якому людина фокусуватиметься на віртуальному, а не реальному світі. Людина в такому стані може ігнорувати потребу у їжі, туалеті, сні, живому спілкуванні, фізичній активності і тощо. За останні роки ця хвороба набула вражаючого розмаху. Особливо небезпечною вона є для дітей і підлітків, адже їм набагато складніше самостійно впоратися з потягом до онлайн-життя і вчасно зупинитися. Будучи невичерпним джерелом інформації, інтернет приваблює дітей можливістю дізнатися і побачити все що завгодно. Цікава до всього дитина прагне отримати якомога більше: спілкування, ігор, мультфільмів, розваг - і тому багато часу проводить у віртуальному просторі, часто на противагу реальному життю. Активним іграм на свіжому повітрі все більше дітей протиставлять мережеві ігри, далеко не завжди нешкідливі.
У деяких розвинутих країнах, таких, як США та Китай інтернет-залежність відносять до захворювань. Механізм її формування дуже схожий з нікотиновою, алкогольною і наркотичною, хоча в інтернет-залежності немає прямої діючої речовини. Це не хімічна, а виключно психічна залежність, що впливає, втім, на ті ж рецептори в центрах задоволення. Як не прикро, інтернет-залежність зараз спостерігається навіть у малюків-дошкільнят. Напевно серед ваших знайомих знайдуться діти, що вміло використовують планшет батьків або навіть володіють власним. Це ж так зручно: відволікти малюка, включивши йому розвивальний мультик або корисну гру. Тим часом, перекладаючи на електронні девайси функції розваг та виховання дітей, батьки самі формують основу майбутньої інтернет-залежності.
Ознаки інтернет-залежності у дітей:
- Якщо дитина стала проводити за комп'ютером більше часу, ніж раніше (більше 6 годин на тиждень);
- Якщо віртуальне спілкування стало для неї важливішим, ніж реальне - вона пропускає школу, перестала виходити на прогулянки у двір і т.д.;
- Якщо спостерігаються порушення сну, апетиту, зміна звичного режиму;
- Якщо дитина стала схильною до частих перепадів настрою, неадекватно (агресивно) реагує на прохання вимкнути комп'ютер;
- Якщо за неможливості бути онлайн вона тривожна, пригнічена, постійно згадує про справи "в мережі";
- Якщо дитина неохоче розповідає або взагалі приховує, чим займається в мережі, що шукає, у що грає.
Три найхарактерніших форми залежності у дітей:
- ігрова залежність - пристрасть до онлайн-ігор;
- залежність від соцмереж - пристрасть до віртуальних знайомств і спілкування онлайн, постійне спілкування на форумах, у чатах, у соціальних мережах на противагу живому спілкуванню;
- нав'язливий веб-серфінг - хаотичні переходи з сайту на сайт, без конкретної мети.
http://www.teentor.com/ua/articles/internet-zalezhnistst-u-ditej.htm
https://uk.wikipedia.org/wiki/Інтернет-залежність
Правила пошуку інформації в Інтернеті
Як це не дивно, правила пошуку інформації в Інтернеті краще за всіх знають не користувачі, а веб-майстра. Це ті люди, які створюють свої інтернет-проекти і підтримують їх. Вони змушені добре розбиратися, як відбувається пошук інформації в Інтернеті, адже в іншому випадку створений проект може залишитися на задвірках пошукових систем, потонувши серед аналогів конкурентів. Рядовий ж користувач, який не знає всіх особливостей пошуку, дуже часто не може знайти потрібної інформації. Здавалося б, Інтернет – це, по суті, невичерпне джерело будь-яких даних, в якому є відповіді на всі випадки життя, але … іноді ніяк не вдається знайти відповідь на будь банальне питання. Все просто: якщо Інтернет – це море, то перш ніж пірнати, необхідно навчитися хай не плавати, але хоча б триматися на воді. Таке базове плавання – це і є пошук інформації в Інтернеті.
Давайте ж, перебуваючи на березі, ознайомимося з основними правилами. Переглядаючи сторінки, користувачеві немає необхідності вникати в їх внутрішню структуру, оцінювати оптимізацію. Він хоче одного – отримати цікаву інформацію. Цього можна домогтися декількома способами. З них, мабуть, і почнемо.
Способи пошуку інформації в Інтернеті різні: від звичними до маловідомих. Найбільш простий – це скористатися пошуковими системами від Яндекс, Гугл або аналогічним рішенням. Сучасні браузери все більше інтегруються з пошуковими сервісами, тому зараз немає необхідності набирати в рядку адреси посилання на Гугл, тому що поряд з цим рядком є друга, пошукова. Налаштувавши в браузері бажану систему пошуку, досить набрати в цьому рядку своє питання і натиснути кнопку підтвердження. Подібний пошук інформації в Інтернеті дає точно такий же результат, як і у випадку набору питання у віконці на сайті самої пошукової машини. Перевага полягає у скасуванні цього проміжного кроку. До речі, у відомому хромом від Гугл рядок всього одна, але вона універсальна – «розуміє» як адреси, так і запити.
При видачі результатів система орієнтується на ваше географічне розташування – це можливо через сервіси та IP-адреси . Тобто на набраний в рядку запит будуть запропоновані відповіді з вашого регіону. Так, житель Америки, що розмістив на своєму сайті посилання зі словами «Статті на ФБ», ніколи не опиниться в перших рядках видачі (хоча завжди є винятки).
Ефективний пошук інформації в Інтернеті можливий за допомогою натискання посилання «розширений». Відкривається віконце, в якому можна вибрати параметри пошуку. Тепер користувачеві не потрібно запам’ятовувати, що якщо словосполучення розмістити в лапках, то слова не змінюватимуться місцями у видачі. Сюди ж відносяться знаки «-» і «+». Все стало набагато зручніше.
При пошуку через такі системи дуже важлива правильна формулювання. Потрібно чітко і коротко поставити завдання для пошуку. Пам’ятайте, що при всій своїй інтелектуальності дані системи є програмами, які поки не здатні розуміти, що саме ви від них хочете отримати. Звичайно, можна шукати ціле речення, але ефективність нижче, ніж у невеликої запиту. Одним словом – в моді мінімалізм і стислість.
Крім пошукових систем, зараз дуже популярні різні сервіси, в яких у вигляді форуму ведеться діалог користувачів. Один з популярних – це «Ответи@mail.ru». Система Гугл також розвиває подібне рішення.
Наступний спосіб пошуку – через каталоги тематичних сайтів. Вони є як в Яндексі, так і в Гугл. Але такий спосіб не може вважатися найкращим, тому що все більше веб-майстрів відмовляються від реєстрації в каталогах через їх малої значимості для «розкрутки». Наприклад, людей, що шукають що-небудь через каталоги, можна перерахувати по пальцях.
http://svitohlyad.com.ua/internet/poshuk-informatsiji-v-interneti/